Разлика помеѓу преработките на „Волен Сидеров“

Додадени 87 бајти ,  пред 9 години
друга слика
с (r2.7.1) (Бот Додава: it:Volen Siderov)
(друга слика)
 
== Претседателски избори 2006 ==
[[Податотека:VOLEN_Siderov.jpg|thumb|right|300px|Волен Сидеров]]
На претседаделските избори во 2006 година во првиот круг добил 21% од гласовите, а [[Георги Прванов]] (сегашниот претседател на Бугарија) освоил 65% од гласовите. Поголемите десни партии во Бугарија во вториот круг не поддржале ниту еден од кандидатите.
 
1.270

уредувања