Разлика помеѓу преработките на „Египет“

Додадени 17 бајти ,  пред 9 години
каков Мубарак??
с (Бот Додава: csb:Egipt)
(каков Мубарак??)
|government_type = Претседателска република
|leader_title1 = [[Претседател на Египет|Претседател]]
|leader_name1 = [[ХосниМохамед МубаракХусеин Тантави]]
|leader_title2 = [[Премиер на Египет|Премиер]]
|leader_name2 = [[Ахмед Назиф]]
1.270

уредувања