Разлика помеѓу преработките на „Список на државни водачи во 1943 година“

с
нема опис на уредувањето
с
== Европа ==
* [[Бугарија]]:
*: [[Борис III]] (до1918 - 28 август 1943)
*: [[Симеон II]] (од 28 август 1943 - 1946)
* [[Кралство Италија]] (до 1943) - [[Виктор Емануел III]]
* [[Италијанска Социјална Република]] (од 23 септември 1943) - [[Бенито Мусолини]]
1.270

уредувања