Разлика помеѓу преработките на „Список на државни водачи во 1986 година“

+3
с (Бот: козметички промени)
(+3)
== Европа ==
* [[Бугарија]] - [[Тодор Живков]] (1971 — 1989)
* [[Германска Демократска Република]] - [[Ерих Хонекер]] (1971 — 1989)
* [[Чехословачка]] - [[Густав Хусак]] (1975 — 1989)
 
== Азија ==
* [[Сирија]] - [[Хафез ал Асад]] (1971-2000)
 
== Африка ==
 
== Северна Америка ==
* [[Куба]] - [[Фидел Кастро]]
 
== Австралија и Океанија ==
1.270

уредувања