Разлика помеѓу преработките на „Список на државни водачи во 1993 година“

+2
с (Бот: козметички промени)
(+2)
 
== Африка ==
* [[Зимбабве]] - [[Роберт Мугабе]]
 
== Јужна Америка ==
 
== Северна Америка ==
* [[Куба]] - [[Фидел Кастро]]
 
== Австралија и Океанија ==
1.270

уредувања