Разлика помеѓу преработките на „Сите го сакаат Рејмонд“

нема опис на уредувањето
 
Серијата се врти околу секојдневниот живот на итало-американецот Реј Барон, писател на спортска колумна во весник, кој живее со својата жена Дебра Барон, нивната ќерка Али и нивните идентични синови Мајкл и Џефри. Родителите на Реј и неговиот љубоморен и несигурен брат Роберт, не ги оставаат Реј и Дебра на мира ни еден момент. Реј често се вмешува во нечии проблеми, но на крај обично тој излегува виновен.
 
Оваа есен, ''Сите го сакаат Рејмонд'' премиерно ќе почне да се прикажува во [[Македонија]], на [[Сител телевизија]].
 
==Позадина==
Базирана на вистински искуства на [[Реј Романо]], ''Сите го сакаат Рејмонд'' премиерно се прикажа на [[13 септември]] [[1996]]. на [[CBS]]. Серијата е продуцирана од [[HBO]], [[Worldwide Pants]] во асоцијација со [[Where’s Lunch?]]. Иако првата сезона не беше многу гледана главно поради лошиот термин петок навечер, понатамошните сезони се емитуваа во нов термин и ја победуваа конкуренцијата. Една од најсилните конкуренти во тој термин беше [[Ели МекБил]]. Последната епизода беше емитувана на [[16 мај]] [[2005]], а според гледаноста се наоѓа позади сериите ''[[М*А*S*H]], [[На здравје]], [[Married... with Children]], [[Сајнфелд]], [[Home Improvement]], [[Луд по тебе]], [[Сексот и градот]], [[Фрејзер]] и [[Пријатели]]'', а пред ''[[Вил и Грејс]] и [[Кралот на Квинс]]''.
1.250

уредувања