Разлика помеѓу преработките на „Црвена боја“

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.5) (Бот Додава: lbe:ЯтIулсса
с (Бот Додава: bjn:Habang)
с (r2.6.5) (Бот Додава: lbe:ЯтIулсса)
[[ay:Chupika]]
[[az:Qırmızı]]
[[bjn:Habang]]
[[bn:লাল]]
[[zh-min-nan:Âng-sek]]
[[ku:Sor]]
[[lad:Kolorado]]
[[lbe:ЯтIулсса]]
[[la:Ruber]]
[[lv:Sarkanā krāsa]]
[[bat-smg:Rauduona]]
[[zh:红色]]
[[bjn:Habang]]
4.013

уредувања