Разлика помеѓу преработките на „Еуфрат“

Додадени 25 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: be-x-old:Эўфрат
с (r2.7.1) (Бот Додава: af:Eufraat)
с (r2.7.1) (Бот Додава: be-x-old:Эўфрат)
 
[[Категорија:Реки во Азија]]
 
[[ku:Firat]]
 
[[af:Eufraat]]
[[zh-min-nan:Euphrates Hô]]
[[be:Рака Еўфрат]]
[[be-x-old:Эўфрат]]
[[bi:Yufreres]]
[[bs:Eufrat]]
[[ka:ევფრატი]]
[[sw:Frati]]
[[ku:Firat]]
[[la:Euphrates]]
[[lv:Eifrata]]
2.892

уредувања