Разлика помеѓу преработките на „Никифор I Цариградски“

нема опис на уредувањето
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Родени во 8 век]]
[[Категорија:Погреби во црквата Свети Апостоли]]
[[Категорија:Православни светци]]
[[Категорија:Константинополски патријарси]]
[[Категорија:Византиски светци]]
[[Категорија:Римокатолички светци од Анадолија]]
[[Категорија:Светци од Анадолија]]
[[Категорија:Архиепископи од 9 век]]
[[Категорија:Византијци од 9 век]]
[[Категорија:Христијански светци од 9 век]]
[[Категорија:Византиско иконоборство]]
[[Категорија:Византиски историчари]]
 
[[bs:Patrijarh Nićifor]]