Разлика помеѓу преработките на „Стефан Урош II Милутин“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox Monarch |name = Стефан Урош II Милутин |image = 200px |caption = Фреска ...)
 
}}
 
'''Стефан Урош II Милутин Немањиќ''' (роден околу 1253 година,<ref name="Ген"- /><ref name="Фајф" /> умрелпочинал во [[Неродимље]] 29 октомври 1321 година) бил крал на Србија (1282—1321), и еден од најмоќните [[Список на српски владетели|српски владетели]] во [[Среден век|средниот век]].
 
== Наводи ==
{{наводи|2}}
 
[[Категорија:Православни монарси]]
[[Категорија:Погреби во црквата Света Недела (Софија)]]
[[Категорија:Српско благородништво]]
[[Категорија:Црногорски монарси]]
 
[[bg:Стефан II Милутин]]