Разлика помеѓу преработките на „Есеј“

Додаден 1 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
Примери за есеи:
(ќе биде надоплонето...)
 
 
 
[[Категорија:Литературни изрази]]
[[et:Essee]]
[[el:Δοκίμιο]]
[[en:Essay]]
[[es:Ensayo]]
[[eo:Eseo]]
[[lt:Esė]]
[[hu:Esszé]]
[[mk:Есеј]]
[[ml:ഉപന്യാസം]]
[[mr:निबंध]]