Разлика помеѓу преработките на „Еуфрат“

Додадени 16 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: af:Eufraat
с (r2.7.1) (Бот Додава: yi:פרת)
с (r2.7.1) (Бот Додава: af:Eufraat)
[[Категорија:Реки во Азија]]
 
[[ku:Firat]]
 
[[af:Eufraat]]
[[am:ኤፍራጥስ ወንዝ]]
[[ang:Eufrāte]]
[[ka:ევფრატი]]
[[sw:Frati]]
[[ku:Firat]]
[[la:Euphrates]]
[[lv:Eifrata]]
86.434

уредувања