Пегаз (митологија): Разлика помеѓу преработките

с
r2.5.2) (Бот Додава: nn:Pegasus
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: sah:Пегаас)
с (r2.5.2) (Бот Додава: nn:Pegasus)
[[ja:ペーガソス]]
[[no:Pegasus (mytologi)]]
[[nn:Pegasus]]
[[pl:Pegaz (mitologia)]]
[[pt:Pégaso]]
3.913

уредувања