Бурбонци: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Менува: bs:Bourbon (dinastija)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Менува: bs:Burbon (dinastija))
с (r2.7.1) (Бот Менува: bs:Bourbon (dinastija))
[[zh-min-nan:Bourbon]]
[[be:Род Бурбонаў]]
[[bs:BurbonBourbon (dinastija)]]
[[bg:Бурбони]]
[[ca:Dinastia borbònica]]
24.517

уредувања