Разлика помеѓу преработките на „Старословенски јазик“

с
r2.7.1) (Бот Менува: rue:Старославяньскый язык
с (Отстрането уредувањето на MoDz (разговор), вратено на последната верзија на WikitanvirBot)
с (r2.7.1) (Бот Менува: rue:Старославяньскый язык)
[[pt:Antigo eslavo eclesiástico]]
[[ru:Старославянский язык]]
[[rue:СтарословєньскыйСтарославяньскый язык]]
[[sk:Staroslovienčina]]
[[cu:Словѣ́ньскъ ѩꙁꙑ́къ]]
2.892

уредувања