Разлика помеѓу преработките на „Сојуз на комунистите на Македонија“

нема опис на уредувањето
с (Бот: Менува Категорија:Македонски политички партии)
# [[Петар Гошев]] ([[1989]] - април [[1991]])
== Извори ==
 
{{Македонско национално движење}}
 
[[Категорија:Политички партии во Република Македонија]]