Разлика помеѓу преработките на „Австро-Унгарија“

с
Замена на Image:Location-Austria-Hungary-01.png со Image:Location_Austria_Hungary_1914.png (од страна на Túrelio поради: exact or scaled-down duplicate).
с (r2.6.4) (Бот Менува: sr:Аустроугарска)
с (Замена на Image:Location-Austria-Hungary-01.png со Image:Location_Austria_Hungary_1914.png (од страна на Túrelio поради: exact or scaled-down duplicate).)
|image_coat = Austria-Hungaria transparency.png
|symbol_type= Грб (1915)
|image_map = Location-Austria-Hungary-01Location_Austria_Hungary_1914.png
|image_map_caption = Местоположба на Австроунгарското Царство во 1913
|national_anthem = [[Химна на Австроунгарија|Volkshymne]] (Боже чувај го Императорот)