Андре Мари Ампер: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.1) (Бот Додава: pnb:آندرے میری ایمپیر
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: an:André-Marie Ampère)
с (r2.7.1) (Бот Додава: pnb:آندرے میری ایمپیر)
[[no:André-Marie Ampère]]
[[nn:André-Marie Ampère]]
[[pnb:آندرے میری ایمپیر]]
[[km:អង់ដ្រេ ម៉ារី អំពែរ]]
[[pl:André Marie Ampère]]
86.434

уредувања