Разлика помеѓу преработките на „Алданци“

Додадени 196 бајти ,  пред 9 години
с
 
== Географиja и местоположба ==
Се наоѓа во подножјето на Крушево. На надморска височина од околу 900 м.
Низ Алданци врве реката „ Нороска “.
 
== Историja ==
Анонимен корисник