Екстранет: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 12 години
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Заедничко развивање и употреба на тренинг програми со други компании.
Обезбедување или пристап на сервиси обезбедени од една компанија на групи од други компании, како што е онлајн банкарската апликација водена од една компанија во името на други компании.
 
 
==== Недостатоци ====
23

уредувања