Тулуза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.4) (Бот Додава: bug:Toulouse
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Менува: be-x-old:Тулюза)
с (r2.6.4) (Бот Додава: bug:Toulouse)
[[th:ตูลูซ]]
[[tr:Toulouse]]
[[bug:Toulouse]]
[[uk:Тулуза]]
[[vec:Tołoxa]]
127.201

уредување