Разлика помеѓу преработките на „Харлоу Шепли“

Додадени 6 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox Scientist |name = Харлоу Шепли |box_width = |birth_date = November 2, 1885 |birth_place = [[Нешв...)
 
|name = Харлоу Шепли
|box_width =
|birth_date = November 2 ноември, 1885
|birth_place = [[Нешвил, Мисури]]
|death_date = {{death date and age|1972|10|20|1885|11|2}}