Разлика помеѓу преработките на „Витамин Ц“

Одземени 10 бајти ,  пред 9 години
svg
с (r2.7.1) (Бот Додава: lv:Vitamīns C)
(svg)
[[Податотека:L-Ascorbic- acid-2D-skeletal.pngsvg|thumb|200px|Аскорбинска киселина]]
[[Податотека:L-ascorbic-acid-3D-balls.png|thumb|200px|Модел на [[молекул]]от на витаминот Ц - со сива боја е означен [[јаглерод]]от, со црвена [[кислород]]от и со бела [[водород]]от]]
 
4

уредувања