Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Одземени 3 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
* [[Кољо Мишев]] (р. 1960 - ), македонски сликар
* [[Васил Дрвошанов]] (р. [[13 јуни]] [[1951]]), македонски поет и научен работник.
* [[Борис Трајковски]] (- претседател на Р.Македониja
 
* [[Борис Трајковски]] (претседател на Р.Македониja
 
== Иселеништво ==