Милан Арсов: Разлика помеѓу преработките

Додадени 86 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
| опис = македонски револуционер
| наставка =
| роден-дата = [[{{роден на|||1884]]}}
| роден-место = [[Ораовец]], [[Македонија]]
| починал-дата = [[{{починал на|8 |јуни]] [[|1908]]}}
| починал-место = [[Мурзук]], денес [[Либија]]
}}
*К. Битоски, Солунски атентати, Скопје, 1985
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Арсов}}
[[Категорија:Гемиџии|А]]
[[Категорија:Македонски револуционери|А]]