Разлика помеѓу преработките на „Источнословенски јазици“

с
с (r2.7.1) (Бот Додава: pt:Línguas eslavas orientais)
с (r2.6.3) (Бот Додава: rue:Выходославяньскы языкы)
[[pt:Línguas eslavas orientais]]
[[ru:Восточнославянские языки]]
[[rue:Выходославяньскы языкы]]
[[sk:Východoslovanské jazyky]]
[[sr:Источнословенски језици]]
5.830

уредувања