Македонски фудбал: Разлика помеѓу преработките

Исправка на застарени информации.
сНема опис на уредувањето
(Исправка на застарени информации.)
 
Покрај порталот, MacedonianFootball.com располага и со македонски [[интернет форум]] за дискусии (со англиска верзија), резултати во живо од македонската прва лига, наградна игра, фото галерија итн.{{факт}}
Сајтот е достапен на два јазици, [[Македонски јазик|Македонски]] и [[Англиски јазик|Англиски]] јазик и е доста посетуван од македонската дијаспора и поради тоа поголемиот дел од сајтот е на англиски јазик.
Кон крајот на 2009 година MacedonianFootball.com и [[24fudbal.com.mk]] во заедничка соработка направија фузија на форумите.
 
Анонимен корисник