Еварист Галоа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 12 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: eu:Évariste Galois
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: hy:Գալուա Էվարիստ)
с (r2.7.1) (Бот Додава: eu:Évariste Galois)
[[es:Évariste Galois]]
[[eo:Évariste Galois]]
[[eu:Évariste Galois]]
[[fa:اواریست گالوا]]
[[fr:Évariste Galois]]
2.892

уредувања