Разлика помеѓу преработките на „Самсунспор“

Одземени 12 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: en:Samsunspor Брише: mk:Самсунспор
(Создадена страница со: {{Infobox football club | име на клубот = Samsunspor | image = File:Samsunspor.svg | caption = | име = Samsunspor...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:Samsunspor Брише: mk:Самсунспор)
{{Fs player|бр= |nat=Turkey|name=[[Dilaver Güclü]]|pos=напад}}
{{Fs end}}
 
 
 
[[bg:Самсунспор]]
[[ca:Samsunspor Kulübü]]
[[de:Samsunspor]]
[[en:Samsunspor]]
[[es:Samsunspor]]
[[fr:Samsunspor]]
[[sv:Samsunspor]]
[[tr:Samsunspor]]
[[mk:Самсунспор]]
86.434

уредувања