Адам Смит: Разлика помеѓу преработките

Додадени 26 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: rue:Адам Сміт
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот Додава: yo:Adam Smith)
с (Бот Додава: rue:Адам Сміт)
[[ro:Adam Smith]]
[[qu:Adam Smith]]
[[rue:Адам Сміт]]
[[ru:Смит, Адам]]
[[sah:Адам Смит]]
127.180

уредувања