Разлика помеѓу преработките на „Еркер“

Додадени 29 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: eo:Orielo, no:Karnapp
с (Бот Додава: zh:凸窗)
с (r2.7.1) (Бот Додава: eo:Orielo, no:Karnapp)
[[et:Erker]]
[[en:Bay window]]
[[eo:Orielo]]
[[fr:Oriel]]
[[it:Erker]]
[[nl:Erker]]
[[nds-nl:Erker]]
[[no:Karnapp]]
[[pl:Wykusz]]
[[pt:Bay window]]
24.517

уредувања