Разлика помеѓу преработките на „СВОТ (анализа)“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Менува: bg, cs, da, de, el, en, eu, fi, fr, he, hi, hr, hu, id, it, ja, ko, pl, pt, ru, simple, sk, sq, sv, sw, tr, uk, vi, zh)
 
==СВОТ анализа на опкружувањето==
[[Image:СВОТSWOT-landscape mk.jpg.jpg|thumb|right|СВОТ анализата на опкружување систематски ги развива врските помеѓу општата цел и главните СВОТ- фактори и обезбедува интерактивно и тродимензионално опкружување со можност за пребарување.]]
Според наодите на Брендан Китс, Леиф Едвинсон и Торд Бединг (2000), СВОТ анализата на опкружување доловува најразлични менаџерски ситуации преку визуелизација и предвидување на динамичната изведба на споредливи предмети. Постојано се идентификуваат промени во релативните резултати.
 
89

уредувања