Разлика помеѓу преработките на „Букефал“

Одземени 3 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Мења: ja:ブケパロス
с
с (Бот Мења: ja:ブケパロス)
[[bg:Буцефал]]
[[de:Bukephalos]]
[[en:bucephalusBucephalus]]
[[es:Bucéfalo]]
[[fi:Bukefalos]]
[[fr:Bucéphale]]
[[hr:Bukefal]]
[[it:Bucefalo]]
[[he:בוקפאלוס]]
[[hr:Bukefal]]
[[hu:Bukephalosz]]
[[it:Bucefalo]]
[[ja:ブケファラパロス]]
[[nl:Bucephalus]]
[[ja:ブケファラス]]
[[pl:Bucefał]]
[[pt:Bucéfalo]]
[[sl:Bukefal]]
[[sr:Букефал]]
[[fi:Bukefalos]]
[[sv:Bukefalos]]
14.744

уредувања