Разлика помеѓу преработките на „Вештачки сателит“

 
==Видови==
[[Image:Milstar.jpg|thumb|[[MILSTAR]]: A communication satellite]]
 
*'''[[Анти сателитски оружја]]'''
се сателити кои се дизајнирани за уништување непријателски воени глави, сателити и други вселенски средства. Тие можеби имаат particle оружја, моќни оружја, кинетички оружја, нуклеарни и/или условени проектили и/или комбинации од овие оружја.
21

уредување