Разлика помеѓу преработките на „PDF“

Одземени 62 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.6.5) (Бот Менува: ro:Portable Document Format)
с
 
== Наводи ==
{{ReflistНаводи|colwidth=30em}}
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.adobe.com/devnet/livecycle/articles/lc_pdf_overview_format.pdf ''Adobe PDF 101'': Краток преглед на PDF] {{en}}
 
 
[[Категорија:{{Графички податотечни формати]]}}
 
[[Категорија:Adobe Systems]]
[[Категорија:Графички податотечни формати]]
[[Категорија:Векторска графика]]
[[Категорија:ПодатотечниГрафички податотечни формати]]
[[Категорија:ДигиталенISO печатстандарди]]
[[Категорија:СтандардиIEC на ISOстандарди]]
[[Категорија:Стандарди на IEC]]
 
[[als:PDF]]