Разлика помеѓу преработките на „Дизниленд Париз“

нема опис на уредувањето
|-
|'''Веб-страна''' || [http://www.disneylandparis.com/ Disneyland Paris]
|}<br />
 
 
''Дизниленд Париз'' е туристички комплекс за одмор и рекреација кој се наоѓа во новосоздадениот град Marne-la-Vallée во источните предградијa на Париз, Франција.<br />Комплексот е лоциран на 32км. (20милји) од центарот на Париз и најголемиот дел од него се наоѓа во општината Chessy, Seine-et-Marne.<br />
22

уредувања