Разлика помеѓу преработките на „Дизниленд Париз“

нема опис на уредувањето
|}
 
'''''Дизниленд Париз''''' е туристички комплекс за одмор и рекреација кој се наоѓа во новосоздадениот град Marne-la-Vallée во источните предградија на Париз, Франција.<br />
на Париз, Франција.<br />
Комплексот е лоциран на 32км. (20милји) од центарот на Париз и најголемиот дел од него се наоѓа во општината Chessy, Seine-et-Marne.<br />
 
22

уредувања