Разлика помеѓу преработките на „Канцелар“

Одземени 42 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Канцелар''' (латински: cancellarius) е официјална титула користена од повеќето народи чија [[ци...)
 
с
 
[[Категорија:Канцелари]]
[[Категорија:Политика]]
[[Категорија:Функции]]