1480-ти: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
r2.7.1) (Бот Менува: lt:XV amžiaus 9-asis dešimtmetis
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с Бот Додава: vi:Thập niên 1480
с r2.7.1) (Бот Менува: lt:XV amžiaus 9-asis dešimtmetis
Ред 48:
[[kv:1480-ӧд вояс]]
[[la:Decennium 149]]
[[lt:XV amžiaus 9-asasis dešimtmetis]]
[[hu:1480-as évek]]
[[mr:इ.स.चे १४८० चे दशक]]
24.517

уредувања