Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:ЕУ надлежности“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {| style="width:100%; background:none" | colspan="4" style="text-align:center; font-size:89%" | As outlined in [[s:Consolidated version of the Treaty on the...)
 
* Царинската унија
* Воспоставување правила за конкуренција, кои се неопходни за функционирањето на внатрешниот пазар
* МонетранаМонетарна политика за земјите-членки, чија валута е еврото
* Одржување на морските биолошки ресурси во рамките на заедничката политика за рибарство
* Заедничка [[трговска политика]]
89

уредувања