Сесиско ниво: Разлика помеѓу преработките

Додадени 28 бајти ,  пред 11 година
(Создадена страница со: == Сесиски Слој == Сесискиот Слој (анг. ''Session Layer'') е петтиот слој од седумслојскиот OSI мо...)
 
Други примери за имплементирање на сесискиот слој е и Инфомативна Зона Протокол (Zone Information Protocol - ZIP) и Сесиски Контролен Протокол (Session Control Protocol - SCP).
 
 
{|
 
{| class="wikitable sortable"
|-
! Текст на наслов
! Содржина
|-
| Пример
| Сервиси
|-
| Пример
| Протоколи
|-
| Пример
| Споредба
|
|}
 
 
=== Сервиси ===
* Автентичност
9

уредувања