Разлика помеѓу преработките на „Извршна власт“

Додаден 21 бајт ,  пред 12 години
с
Бот Додаје: gl:Poder executivo
с (Бот Додаје: gl:Poder executivo)
 
[[Категорија:Политика]]
 
 
 
[[ar:سلطة تنفيذية]]
[[et:Täidesaatev võim]]
[[fr:Pouvoir exécutif]]
[[gl:Poder executivo]]
[[id:Eksekutif]]
[[it:Potere esecutivo]]
7.052

уредувања