Разлика помеѓу преработките на „Кајмакчалан“

Додадени 123 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Kaymakchalan-Serbian-Chapel.JPG|thumb|Српската спомен-капела на врвот.]]
'''Кајмакчалан''' е врв во [[Македонија]] на планината [[Ниџе]]. Врвот се наоѓа на јужната граница од републиката и изнесува 2.521 метри.
 
Анонимен корисник