Разлика помеѓу преработките на „Европски суд за човекови права“

нема опис на уредувањето
==Европски суд за човекови права==
 
ОДОд Википедија, слободна енциклопедија
 
Да не се меша со Европски суд за правда, највисокиот суд на [[Европската унија]].
14

уредувања