Ксантин: Разлика помеѓу преработките

Додаден 2.321 бајт ,  пред 11 година
с
Создадена страница со: {{distinguish|xanthene}} {{chembox | verifiedrevid = 396517217 | reference = <ref>''Merck Index'', 11th Edition, '''9968'''.</ref> | ImageFile = Xanthin - X...
с (Создадена страница со: {{distinguish|xanthene}} {{chembox | verifiedrevid = 396517217 | reference = <ref>''Merck Index'', 11th Edition, '''9968'''.</ref> | ImageFile = Xanthin - X...)
(нема разлика)