Персиско писмо: Разлика помеѓу преработките

Додадени 32 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Persian alphabet}}
{{персиски јазик}}
:''Ова е статија за современата персиска азбука. За други писма со кои се пишувал персискиот јазик, видете: [[Писма за персискиот јазик]].''