Разлика помеѓу преработките на „Меѓународен олимписки комитет“

с
Бот Менува: sl:Mednarodni olimpijski komite
с (Бот Менува: fi:Kansainvälinen Olympiakomitea)
с (Бот Менува: sl:Mednarodni olimpijski komite)
[[simple:International Olympic Committee]]
[[sk:Medzinárodný olympijský výbor]]
[[sl:Mednarodni olimpijski komitkomite]]
[[sr:Међународни олимпијски комитет]]
[[sh:Međunarodni olimpijski komitet]]
46.384

уредувања