Разлика помеѓу преработките на „Свети Антониј Велики“

нема опис на уредувањето
с
* [http://www.dts.edu/media/play/?MediaItemID=6a05fb4b-4448-4092-bc26-aafc8cf6da66&audio=true Видео на врковниот историчар Ендрју Велс кој ја раскажува приказната за Антониј] {{en}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Антониј Велики}}
[[Категорија:Светци на Златната Легенда]]
[[Категорија:Христијански светци од 4 век]]
[[Категорија:Православни светци]]
[[Категорија:Египетски светци]]
[[Категорија:Египетски хермити]]
[[Категорија:Источни католички светци]]
[[Категорија:Египетски римокатолички светци]]
[[Категорија:Римокатолички светци]]
[[Категорија:Католичка духовност]]
[[Категорија:Христијанство во Африка|Антониј од Египет]]