Апостол Тома: Разлика помеѓу преработките

Додадени 593 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Менува: vi:Thánh Tôma)
Нема опис на уредувањето
{{Апостоли}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Тома}}
[[Категорија:Апостоли]]
[[Категорија:Починати во 1 век]]
[[Категорија:Сириско христијанство]]
[[Категорија:Ранохристијански маченици]]
[[Категорија:Коптски православни светци]]
[[Категорија:Православни светци]]
[[Категорија:Светци од Светата Земја]]
[[Категорија:Христијански маченици од 1 век]]
[[Категорија:Погреби во Индија]]
 
[[ar:توما]]