Палеобалкански јазици: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додаје: an:Luengas paleo-balcanicas)
сНема опис на уредувањето
† - мртви јазици, вештачки зачувани во црквата или познати на науката по текстови.
 
[[Категорија: ИндоeвропскиИндоевропски јазици]]
[[Категорија:Светски Јазици]]